Küçük Çalışma Grupları Başvuruları AÇILDI !!!!!

Değerli Tıp Eğitimi Gönüllüleri ,

Sizlere bu seneki Küçük Çalışma Grubu başvurularını duyurmaktan büyük mutluluk duyarız.

Bu sene Ulusal Tıp Eğitimi Takımı olarak yaptığımız toplantılar sonucunda aşağıda paylaştığımız gibi, dört adet ‘’Küçük Çalışma Grubu’’ açmaya karar verdik.Çalışırken keyif alacağınız ve Tıp Eğitimi çatısı altında bir tartışma platformunda yer alarak bu çalışma gruplarının   ‘’yol haritalarını’’ da sizler ile paylaşıyoruz.

Küçük çalışma grupları , ekip işinin birlikte yürütüldüğü , Tıp Eğitimi adına yeni kazanımların elde edildiği topluluklardır.Kısacası Tıp Eğitimi Çalışma Kolu’nun maden ocağı diyebiliriz.Belirlenen bir konu veya sorun üzerine bir takım oluşturulur ve bu takım belirlenen zaman zarfında ekip halinde çalışarak çıktılar elde eder.Bu çıktılar bir görüş bildirisi,bilimsel araştırma, rapor,bir proje vb. olabilir.

Bir Çalışma Grubunun üyesi olarak sizler de Tıp Eğitimi Çalışma Kolu’na , Birliğe , her şeyden önce kendinize katkı sağlayabilirsiniz.

Eğer sizler de küçük çalışma gruplarında  yer almak istiyorsanız yapmanız gerekenler ,

  • Sizler için hazırladığımız KÇG planlamalarını okuyup kendinize uygun çalışma grubunu  seçmek,(Her gönüllümüz yalnızca bir KÇG’de yer alabilir.)
  • Bu KÇG’de yer almak için motivasyonunuzu dile getirerek formdaki soruları yanıtlamaktır.

Başvurularınızı Ulusal Tıp Eğitimi Takımı değerlendirdikten sonra KÇG koordinatörleri ve üyeleri http://tipegitimi.turkmsic.net/ adresimizden ve Google grubumuz turkmsic_tipegitimi@googlegroups.com ‘den duyurulacaktır.

Küçük çalışma grupları belirlenen zaman dilimlerinde çalışmalarını tamamlamak ile yükümlüdür.Bu yüzden hareket planlarına uyum son derece önemlidir.

Küçük çalışma gruplarının hareket planı üyeler,koordinatörler ve supervisor ‘ların fikir alış-verişi doğrultusunda şekillendirilebilir.

Tıp Eğitimi Çalışma Kolu , Küçük Çalışma Grupları :

  • Tıp Eğitiminin Öğrenci Psikolojisine Etkileri
  • Müfredat Hazırlama ve Değerlendirme
  • SCOME Blog
  • Avrupa’da Tıp Eğitimi

Başvuru linki : https://docs.google.com/forms/d/1X7f-6k6GZwPSN-Nu5wFLBaaNhD7SrAvDxoy5VXL626c/viewform

Eğer benim de bir fikrim var ve bunu Tıp Eğitimi Çalışma Kolu içerisine hayata geçirmeyi planlıyorum diyorsanız.http://tipegitimi.turkmsic.net/sites/scome.turkmsic.net/files/kcg_oneri_formu.docx  adresinde paylaştığımız formu , açmak istediğiniz küçük çalışma grubuna ait hareket planından yola çıkarak doldurup nome@turkmsic.net adresine göndermeniz gerekmektedir.

Başvurular için son tarih : 28.11.2015 Cumartesi 23:59

Şimdiden Tıp Eğitimine katkılarınız için teşekkür ederiz.

Ulusal Tıp Eğitimi Takımı '15 - '16